новини твого міста

Звіт Старосольського, як вистава в кращих традиціях радянського минулого

- Влада 1 917   1

У неділю, 5-го лютого, в Народному домі відбувся звіт міського голови Стебника Петра Старосольського. Захід тривав півтори години, впродовж якої керманич міста калійників хвалився своїми досягненнями та приймав листи-подяки.

Петро Старосольський
Насамперед варто згадати пункти виборчої програми 2015-го року, які кандидат на посаду міського голови Стебника Петро Старосольський обіцяв першочергово виконати в разі своєї перемоги:

1. Встановлення меж міста відповідно до затвердженого генерального плану міста, що забезпечить подальший його розвиток;
2. Визначення в генеральному плані міста потенційно привабливих територій для розміщення малого і середнього бізнесу та залучення інвестиційних проектів;
3. Проведення інвентаризації землі і майна в питанні сплати податків та його цільового використання;
4. Розроблення та подання на обговорення громадськості Статут міста. Особливу увагу необхідно приділити органам самоорганізації мікрорайонів міста (Старий Стебник, Колпець, Солець, Новий Стебник) і відповідно ввести до складу виконавчого комітету представників мікрорайонів;
5. Докласти усіх зусиль на рівні держави, області та власників щодо відновлення виробництва на калійному заводі;
6. Розроблення та впровадження в життя цільових програм реконструкції дорожньо-вуличної мережі, вуличного освітлення із впровадженням енергозберігаючих технологій, ремонту дахів та ліфтів, екологічних програм;
7. Екологічна безпека стебничан - це важливий пріоритет діяльності місцевої влади. Для цього необхідно відновити екосистему річки Солониця та екобезпеку шахтних пустот;
8. Вирішення проблеми щодо вивезення твердих побутових відходів, ремонту мереж водопостачання, відлову бездомних тварин та створення притулку для них;
9. Реформування житлово-комунальної сфери із покращенням матеріально-технічної бази. Населення буде отримувати якісні комунальні послуги і в повному обсязі згідно діючих тарифів. В місті буде створена цілодобова аварійна служба комунального господарства;
10. Впровадження політики розвитку Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), як пріоритетний напрямок розвитку міста, самоорганізації населення та впорядкування умов проживання. На особистому контролі триматиму питання створення нових ОСББ та зміцнення фінансово-господарського стану діючих ОСББ. Місцевий бюджет Стебника при першій можливості фінансуватиме ОСББ по наболілих господарських питаннях;
11. Повернення Стебницького водоканалу у повну власність міста;
12. Проведення реконструкції центральної площі міста з облаштуванням меморіалу Героям Небесної Сотні;
13. Індивідуальне опалення матиме той, хто захоче. Індивідуальне опалення і міні котельні - це шлях до розв'язання проблем з опаленням та водопостачанням;
14. Облаштування належних місць відпочинку для дітей, молоді та дорослих;
15. Облаштування безоплатної парковки автотранспорту біля ринку;
16. Не на словах сприятиму розвитку малого і середнього підприємництва;
17. Зобов'язати м. Трускавець припинити скидання неочищених каналізаційних стоків в річку Солониця;
18. Облаштування накритими торговими місцями продавців сільськогосподарської продукції із навколишніх сіл;
19. Створення в міській раді "Єдиного вікна", що покращить надання адміністративних послуг мешканцям;
20. Виділення приміщення для відновлення роботи в місті державного нотаріуса;
21. Недопущення закриття навчальних закладів, садочків та скорочення ліжкомісць в міській лікарні;
22. Приведення штатної чисельності Стебницького відділення міліції, відновлення роботи дільничних інспекторів та патрульно-постової служби, що приведе до зниження криміногенної ситуації в місті.

Петро Романович вважав пріоритетними вищеперелічені пункти і зобов'язувався невідкладно взятись за їх реалізацію. Беручи це до уваги, необхідно проаналізувати їх виконання та співставити з інформацією, озвученою мером Стебника під час звіту.

Під час своєї доповіді виступаючий не підтвердив встановлення меж Стебника та визначення в генплані привабливих місць для ведення бізнесу. Також не прозвучала інформація про залучення в Стебник конкретного інвестиційного проекту. Пан Старосольський лише повідомив про намір підприємства агропромислового сектору розмістити в місті калійників частину виробничих потужностей. Однак, жодної конкретики в вирішені цього питання немає.

Третій пункт виборчої програми мера Стебника, на відміну від 2-ох попередніх можна вважати частково виконаним: розпочалася інвентаризація комунальної землі.

Виконання наступного пункту теж викликає сумнів. Адже виконавчий комітет Стебницької міськради сформований швидше не за територіальним принципом - пропорційно від кожного мікрорайону, а за принципом особистої відданості меру.

Місцевий "Полімінерал" не відновив видобуток калійної руди і немає інформації від адміністрації заводу коли це може статись. Враховуючи це, можна констатувати, що 5-у позицію не виконано взагалі.

Міський голова під час звітування озвучив гучні дані: протягом 2016 року відремонтовано 9 тис. м2 доріг, на які витрачено 2,4 млн грн. Однак, скориставшись сервісом Яндекс.Карти, можна пересвідчитись, що капітально (суцільне асфальтування) відновлено лише трохи більше 1 км полотна, а сама цифра мера просто "взята зі стелі". За словами місцевого керманича, за чверть мільйона відремонтовано пішохідний міст (пров. Гірський) та пам'ятник Т. Шевченку (майдан Шевченка). Також у місті продовжується реконструкція вуличного освітлення. Якщо відкинути відсутність прогресу в розробленні та реалізації екологічних програм, ремонту дахів, 6-ий пункт частково виконується.

Напередодні місцевих виборів Петро Романович у своїх друкованих агітаційних матеріалах запевняв, що екологічна безпека стебничан - це важливий пріоритет діяльності місцевої влади. Проте, під час звіту присутні не почули здійснення конкретних заходів для відновлення екосистеми річки Солониця та екобезпеки шахтних пустот. Очільник Стебника лише обмежився інформацією про виділення коштів на берегоукріплювальні заходи Солониці. Також слухачі не почули від Петра Романовича даних про його зобов'язання вплинути на Трускавець для припинення скидання стоків у місцеву ріку. Таким чином, можна стверджувати, що 7-й та 17-й пункти повністю не виконані.

Місцевий керманич прозвітував, що з 2016-го року послуги з вивезення сміття виконує приватний підприємець, який своїм коштом облаштував у Стебнику нові контейнерні майданчики. Якщо не зауважувати відсутність поступу з ремонтом мереж водопостачання та створення притулку для бездомних тварин - 8-а позиція програми хоча б частково реалізована.

Під час доповіді пан Старосольський торкнувся питання тарифів на централізоване опалення, заявивши, що вони мають бути економічно обгрунтованими. Очевидно, він мав на увазі реалізацію 9-го пункту своєї виборчої платформи: "..Населення буде отримувати якісні комунальні послуги і в повному обсязі згідно діючих тарифів".

Як відомо, Петро Романович підписав рішення виконкому, згідно з яким з 21-го жовтня 2016-го року вартість 1 Гкал зросла в 2,5 рази - до 1606,34 грн, а 1 м кв опалювальної площі - у 2,3 рази - до 38,92 грн. (для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку). Однак, для порівняння, в сусідньому Дрогобичі ціна 1 Гкал складає 1360 грн, а 1 м кв - 36,22 грн. Тобто, тарифи є нижчими на 246,34 грн і на 2,7 грн відповідно. Чому стебничани платять більше за дрогобичан, якщо газ для приготування теплоносія використовується однаковий - цього очільник Стебника не пояснив.

У своєму виступі пан Старосольський також не обгрунтував причину нестворення цілодобової аварійної служби комунального господарства, у появі якої свого часу запевняв.

Порушивши питання Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, виступаючий повідомив, що 43 багатоквартирні будинки перебувають на балансі ОСББ, ще 11 - на балансі ДП "Стебниккомунсервіс". Напередодні виборів міського голови Петро Романович обіцяв, що триматиме на особистому контролі створення нових ОСББ і максимально підтримуватиме існуючі. Під час виступу мер Стебника нарікав на керівників об'єднань: "На жаль, досі важко досягти повного взаємопорозуміння з головами ОСББ". Як повідомляють деякі з них, місцева влада їм жодним чином не допомагає, скинувши проблеми будинків виключно на ОСББ. Чому, скажімо, протягом 2016-го в Стебнику не створено жодного нового об'єднання - слухачі пояснення не почули. Таким чином, п. п. 9-й і 10-й важко назвати принаймні частково виконаними.

Стебницький водоканал у повну власність міста тим часом не повернуто та досі не облаштовано меморіал Героям Небесної Сотні, як обіцяв пан Старосольський. Беручи це до уваги, можна стверджувати про повний зрив виконання 11-го та 12-го пунктів.

Петро Романович свого часу обіцяв, що "автономку" отримають всі охочі. Втім, прозвітував, що лише мешканці будинку по вул. С. Стрільців, 13 отримали можливість від'єднання від централізованого опалення. Враховуючи блокування мерією заяв сотень стебничан про від'єднаня від ЦО, виконання 13-ого пункту платформи провалено.

Міський голова похвалився облаштуванням одного дитячого майданчика по вул. Мельника (неподалік будинку №12, де він проживає) та ще одного в м-ні Колпець. Однак, варто зазначити, що 2-й майданчик зведено коштом Дрогобицького бюджету. Також мер Стебника похизувався облаштуванням парковки навпроти ринку за кошти підприємців. Підсумовуючи вищесказане, можна дійти висновку - 14-й та 15-й пункти частково реалізовано.

Під час звіту місцевий керманич нарікав на підприємців, вочевидь забувши, що вони є роботодавцями та наповнювачами місцевого бюджету. Хоча не так давно Петро Романович клявся всіляко сприяти малим та середнім підприємцям. У розмовах з місцевими бізнесменами неодноразово доводиться чути про пресинг з боку місцевої влади та її небажання йти їм на зустріч. Можна вважати 16-у позицію програми повністю проваленою.

Не згадав пан Старосольський у своєму "спічі" причину невиконання 18-го пункту про облаштування накритих торгових місць для продавців сільськогосподарської продукції.

Під час доповіді йшлося про створення в міськраді центру надання адміністративних послуг. Однак, варто зазначити, що поява ЦНАПу в Стебнику є швидше наслідком змін законодавства. У будь-якому разі, 19-й пункт програми можна вважати виконаним.

Не почули присутні причину невиконання обіцянки місцевого керманича відновити в Стебнику роботу державного нотаріуса. А це запевнення містилось у 20-у пункті його виборчої платформи.

У доповіді міський голова заніс собі в "актив" збереження існуючих шкіл та дошкільних закладів. Проте, скромно промовчав про скорочення 35-ти ліжкомісць у Стебницькій лікарні, якого запевняв не допустити. Адже за інформацією місцевих медиків, станом на 1 січня 2016 року кількість ліжкомісць становила 205, а зараз - 170. Тож 21-у позицію програми можна вважати виконаною на третину.

У своєму виступі очільник Стебника поскаржився на погіршення криміногенної ситуації в місті. "На сьогоднішній день в штаті міської поліції працює всього 2 поліціянта. Коли до революції Гідності - в Стебнику було 16 ставок, а працювало 14 міліціонерів. Було 2 машини і ще й начальник мав машину", - зізнався Петро Романович. Вочевидь, мер забув про 22-й пункт виборчої програми, в якому декларував збільшення чисельності місцевого відділку поліції, відновлення роботи дільничних інспекторів та ППС.

Після тривалого монологу, очікувалося, що присутні в залі виборці зможуть задати міському голові запитання. Проте, з "живим" спілкуванням не склалося: мікрофон, який на початку заходу встановили біля сцени, організатори дійства потім чомусь забрали. Очевидно, це пов'язано з небажанням Петра Старосольського відповідати на гострі незручні запитання. Очільник Стебника вибірково дав відповідь на деякі письмові звернення, у точу числі "похвального" характеру. Склалося враження, що можновладці самі собі подякували за "титанічну" працю, заздалегідь підготувавши листи-подяки.

Загалом, звіт міського голови швидше був схожий на зрежисовану виставу в кращих традиціях радянського минулого, без справжнього діалогу між владою та громадою.

Віктор Грушевський

Розповісти
Класнути
КОМЕНТАРІ (1)
Стебничани - 9 лютого 2017 17:40
Старосольський не ображай стебничан...попередники вже то зробили. Нащо було до влади рватися, щоб теж так діяти
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =