новини твого міста

З міського бюджету Дрогобича знову виділять кошти на виплату заробітних плат працівникам медичної сфери

- Влада / Здоров'я 594   0

У зв’язку з фінансовою ситуацією, у Дрогобичі значну увагу приділяють вирішенню питання щодо виплати зарплатної платні медичним працівникам міста, оскільки останнім на місяць затримують виплати. Така ситуація виникла у зв`язку тим, що медична сфера Дрогобича у 2017 році була недофінансована з державного бюджету на загальну суму 36,5 млн грн. Окрім цього, до міського бюджету Дрогобича не надійшло лише з Дрогобицького району за 10 місяців 2017 року 20 100, 6 тис грн міжбюджетних трансфертів за пролікованих хворих району. Річ у тім, що впродовж року у лікарнях Дрогобича медичні послуги отримує 1/3 мешканців району — близько 6,5 тис пацієнтів. Проаналізувавши вартість наданих послуг, в рік ця вартість становить близько 25 млн гривень.

Окрім заборгованості Дрогобицьким районом, до бюджету міста Дрогобича також не повернуто ще 3 млн грн за пролікованих мешканців міста Трускавця та 3,4 млн грн з міста Борислава.

З приводу цього Дрогобицька міська рада подала низку судових позовів до Дрогобицької райдержадміністрації щодо повернення міжбюджетних трансфертів до місцевого бюджету Дрогобича. Зараз позовні справи перебувають у судах.

Ситуація з виплатою заробітної плати медикам була б критичнішою і медики не отримали б виплат не лише за один місяць, якщо б з міського бюджету, станом на 1 грудня 2017 року, не було б виділено 23,9 млн гривень на виплату заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я міст Дрогобича і Стебника.

Станом на сьогодні, як зазначає начальник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран, необхідна сума для виплати заробітної плати медикам до кінця року за підрахунками Відділу охорони здоров`я ДМР становить близько 17 млн грн.

У зв`язку з ситуацією, яка склалася у фінансовому середовищі медичної галузі міст Дрогобича та Стебника, керівництвом міста проводилась низка реорганізаційних заходів, що призвело до значної економії видаткових коштів, які одразу ж скеровувались на виплату заробітних плат медикам.

На разі фінансовим управлінням ДМР спільно з керівництвом міста прийнято рішення про виділення з міського бюджету 9 мільйонів гривень на виплату заробітних плат. Відповідний проект рішення подано на розгляд сесії міської ради, засідання якої відбудеться 8 грудня. Відтак загальна сума, скерована з міського бюджету на виплату заробітних плат медикам, в цьому році становитиме близько 33 мільйонів гривень.

Щодо решти коштів, необхідних для виплати заробітної плати медикам, то очікується, що все ж таки найближчим часом держава перерахує субвенційні кошти до бюджету міста Дрогобича.

Також варто наголосити, що на ремонт доріг в цьому році було виділено лише 16 млн 688,1 тис грн. Тобто, якщо б з міського бюджету не перекривали витрати, які недоотримала медична галузь міста з держбюджету, то в цьому році у Дрогобичі можна було б відремонтувати значно більше доріг.

Така ж ситуація склалась і у 2016 році, коли на медичну сферу задля виплати заробітних плат було скеровано близько 28 мільйонів 400 тисяч гривень, а на ремонт доріг через дефіцит у медицині лише 9 млн 531,2 тис грн.

Отож основним завданням, яке постає на сьогоднішній день, це унормування системи фінансування медицини на місцях.

Прес-служба ДМР

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?