новини твого міста

Дорогу між Трускавцем та Дрогобичем блокували мешканці Стебника та Модрич

- Надзвичайні події ВІДЕО 1 933   0

Учасники акції протесту таким чином намагаються привернути увагу влади до ризику наступних провалів, що обов’язково спричинить руйнування їхніх помешкань.

У суботу, анонсована акція протесту щодо бездіяльності влади у попередженні наступних обвалів на руднику №2 Стебницького «Полімінералу» таки відбулась, близько 14:00 години кілька десятків людей на пару годин перекрили дорогу Дрогобич-Трускавець.

У коментарях місцеві мешканці зазначають, що від існуючого провалля до найближчих домівок 400 метрів. Сьогодні рудник №2 замість концентрованих розсолів наповнює прісна вода, що найближчим часом обов’язково спричинить наступні провалля, а тому виникає серйозна загроза руйнування помешкань навколишніх поселень, а також  життю і здоров’ю людей.

У спільній заяві протестуючих, яка нещодавно була оприлюднена у ЗМІ, йдеться, що практично нічого, окрім переносу лінії електропередач на Трускавець та проекту нової під’їзної дороги не зроблено. Не зроблено ж головного – не винесено в натуру межі можливого карстового провалу та заходів по недопущенню їх в майбутньому. До речі, Зеновій Варивода, кандидат технічних наук, член-кореспондент Академії гірничих наук України стверджує, що проект нової дороги знов потрапляє в зону карстопровалів, а тому десятки мільйонів гривень просто можуть бути викинуті на вітер.

Як відомо, нове транспортне сполучення до Трускавця в обхід небезпечної ділянки має пролягати через село Модричі та виходити на, так звану, бориславську трасу, неподалік трускавецького озера. Раніше вже повідомлялось, що проектно-кошторисна документація на нове транспортне сполучення до курортного міста –  розроблена.

До протестуючих прибули  директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації  Руслан Гречаник та начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич. За їхніми словами, попри будівництво нової дороги паралельно розпочнуться роботи з прокладання нового водогону «Гірне-Дрогобич» в обхід аварійної ділянки. Цього тижня Кабінет Міністрів України прийняв рішення про виділення 20,5 млн. грн. для перенесення магістрального  водогону «Гірне – Дрогобич» за межі гірничого відводу. На сьогодні водогін постачає воду майже для 60 тис. осіб, які мешкають у Дрогобичі, а також селах Модричі, Раневичі, Почаєвичі та Михайлевичі Дрогобицького району Львівської області. Кошти будуть виділені Львівській обласній державній адміністрації з державного матеріального резерву. Уряд також доручив Львівській облдержадміністрації у двотижневий строк затвердити перелік витрат, пов’язаних із здійсненням відповідних заходів, визначених у розпорядженні Уряду, а також подати до 1 грудня 2018 року Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Міністерству фінансів та Державній казначейській службі звіт про використання виділених коштів.

Наразі ж науковцями різних рівнів, за словами посадовців, постійно здійснюється моніторинг коливань у зоні ймовірної небезпеки просідання ґрунтів. Ще від минулого року сейсмологи встановили датчики коливань земної поверхні, з яких регулярно зчитують інформацію. Датчики встановлені у Стебнику та у Модричах.

Truskavets.today, відео - Варто - Галицькі новини

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?