новини твого міста

Дрібка бешкетності та дитячий сміх – це не просто ковток щастя, а звільнення від стереотипу дорослості

- Суспільство 961   0

У дитячому розважально-ігровому центрі «Кукусік і Бабасік», що розмістився у Стебнику, завжди можна зарядитися позитивом: дітки весело щебечуть, освоюють нові забавки, змагаються у цікавих конкурсах, беруть участь у майстер-класах, пробують малювати, прикрашати або власноруч виготовляти різні речі. А власниця салону – Олександра Сутуліна – щиро радіє малечі, адже саме для неї старається, намагаючись гармонійно поєднати в одне ціле корисні знання, пізнавальні розповіді з фізичним та інтелектуальним розвитком маленьких клієнтів.

Дрібка бешкетності та дитячий сміх – це не просто ковток щастя, а звільнення від стереотипу дорослості
Це останнім часом вона працює з дітьми і для дітей, а шлях до успіху був тернистим і непростим. Історія її життя – це яскравий приклад патріотизму, любові до рідної землі, українського народу, його культури, а особливо дітей.

Свої перші роки трудової діяльності вона розпочала на сході України у Луганську, де проживала, навчалася, створила сім’ю, народила двійко діточок. Проте події 2014 року кардинально змінили життя сім’ї Олександри.

Коли у рідному місті розпочалася справжня війна, жінка була вимушена втікати з-під обстрілів із сином, донечкою та племінником до далеких родичів у село Дорожів, що на Львівщині. Із часом сім’я знайшла житло та перебралася до Стебника. Працюючи на гуртівні, О. Сутуліна паралельно шила іграшки, писала статті на замовлення. Від фахівців місцевого управління соціального захисту населення і центру зайнятості вимушена переселенка дізналася про пілотний проект «Рука допомоги» і можливість отримати фінансову допомогу для придбання необхідного обладнання з метою започаткування власної справи.

Дрібка бешкетності та дитячий сміх – це не просто ковток щастя, а звільнення від стереотипу дорослості

Мрія про відкриття дитячого розважального центру у взірцевої мами жевріла давно, одначе впритул зайнятися нею бракувало і часу, і ресурсів. А тут раптом, як сніг на голову, шанс здійснити задумане, ще й кошти держава дає на вигідних умовах. Тим паче у Стебнику ігрова локація для діток – це ідеальний варіант бізнесу, адже у місті нічого подібного немає. Щоби донечки та синочки цікаво провели дозвілля, батькам доводилося везти їх у сусідні Трускавець або Дрогобич.

І хоча пані Олександра майстриня на всі руки: вміє власноруч створювати цікаві іграшки, проводити унікальні майстер-класи, як ніхто інший розуміє світ дітей, десь у глибині душі все ж підкрадалася невпевненість. І тільки постійна підтримка родини і друзів руйнувала сумніви, вселяла надію, мотивувала до подальших кроків.

Щоби наростити базу знань з основ ведення бізнесу, майбутня підприємниця охоче відвідувала у центрі зайнятості тематичні тренінги, достеменно вивчила ази відкриття власної справи, написала бізнес-план та успішно захистила його на комісії проекту «Рука допомоги» у Львові.

Таким чином вона отримала безвідсоткову позику для закупівлі частини обладнання для дитячого центру. Додавши ще стільки ж заощаджених коштів, Олександра з чоловіком орендували приміщення у центрі Стебника, власними силами його декорували, оздобивши іграшками та казковими персонажами. Придбали атракціони для дітей: невеличкий лабіринт, аеро-хокей, призовий атракціон AngryBirds, сухий басейн, механічну карусель у вигляді пальми.

У березні цього року минув рік з часу відкриття дитячо-розважального центру «Кукусік і Бабасік», який став для місцевої дітвори улюбленим місцем активного дозвілля з цікавими атракціонами, веселими іграми, конкурсами та навчальними майстер-класами. У надзвичайно креативному форматі тут відбуваються тематичні вечірки, святкування визначних дат чи днів народжень.

Завзяття та кмітливості пані Олександрі не позичати, у неї зріють нові плани та задуми, адже вона ніколи не зупиняється на досягненому. У «Кукусіку і Бабасіку» завжди діткам є чим зайнятися: то вони святково замаюють великодню лозу, то виготовляють обручі для волосся, то працюють над подарунковими сувенірами чи вирізають аплікації. Такі заняття не тільки розвивають творчу уяву, але й поглиблюють знання про українські звичаї, традиції та обряди.

«Для мене дрібка бешкетності та дитячий сміх – це не просто ковток щастя, а звільнення від стереотипу дорослості, – каже пані Олександра. – Дошкільнята чи навіть учні початкових класів не вміють лукавити, їхня безпосередність вчить нас, дорослих, любити життя і радіти кожній його миті».

Марія Мосур, завідувач сектору взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Стебницької міської філії Львівської ОЦЗ

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =