новини твого міста

Боротьба з COVID-19: Що відбувається у палатах та реанімації Стебницької міської лікарні. Репортаж ТСН

- Здоров'я 485   0

Медики наголошують, що прості правила можуть вберегти життя і здоров'я від коронавірусу.

Лікарню у місті Стебник Львівської області готували для приймання інфікованих коронавірусом з усього району як резервну. Від травня вона вже запрацювала. Але нині із 60 ліжкомісць для пацієнтів з коронавірусом заповнені 50. Щодня приймають 2-3 нових пацієнтів, про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Через велику кількість хворих у лікарні бракує лікарів. Залучили до боротьби медиків усіх профілів, з первинної ланки забрали сімейного лікаря, попросили повернутися навіть тих, хто вийшов на пенсію. Лікарі, які працюють нині в реанімації, кажуть, що заміни для них немає. Вони, не знімаючи костюмів, працюють шість годин поспіль.

"Люди на вулиці не розуміють цього. Дивляться різні відео в "Ютубі", де розповідають, що це все вигадка", - зауважує медик.

"Реанімація в нас була на шість ліжок, але через те, що багато людей, ми збільшили", - каже лікар.

Медики міста Стебник нарікають, навіть якщо хворі отримують позитивний результат, відмовляються у це вірити і переконують, що не інфіковані.

"Навіть, якщо приходить позитивний результат, вони вигукують: "Це не в мене". Ми відчуваємо на собі деколи і агресію... Це маленьке місто. Всі одне одного знають. І, може, бояться, що люди будуть говорити", - каже лікар.

У день знімання сюжету мобільна бригада медиків виїхала на виклик до літнього чоловіка, у якого підозра на коронавірус. Лікарі, згідно з інструкціями, беруть у пацієнта два зразки матеріалу для тестування, які надсилають до львівської лабораторії.

Тим часом, на місцевому ринку в Стебнику спалахнули дискусії. Одні продавчині переконані, що пандемія - це вигадка, інші ж переконують у протилежному.

"Зрозуміло, що є. Просто люди розчарувалися у всьому. Втратили віру у все. Тому що життя дуже складне. Мені вже 77 років. Я ще маю город, бо з пенсії вижити не можу", - зазначає жінка.

Але лікарі кажуть, що їм не зрозуміло, чому українці дозволяють собі не дотримуватися порад медиків. Дистанція або маска, чисті руки, пильність до свого здоров'я здатні зменшити навантаження на реанімаційну бригаду.

"Є рекомендації. Намагайтеся дотримуватися карантину. Тобто, маска, мати з собою антисептик. І радьте рідним так само. Бо зараз карантин триває", - наголошує лікар реанімації.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =