новини твого міста

Наталія Стецик: «У мене з колективом склалися дружні взаємини, хочу, щоб так тривало й далі»

- Здоров'я 2 159   0

14 лютого, на День Святого Валентина, у комунальному некомерційному підприємстві «Стебницька міська лікарня» Дрогобицької міської ради відбулося представлення новопризначеного керівника – Стецик Наталії Романівни.

Вирішила дізнатись – як дає собі ради така тендітна миловидна жіночка з таким нелегким навантаженням, адже з середини травня КНП «Стебницька міська лікарня» була визначена Департаментом охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації однією з лікарень другого рівня, куди з 16 травня приймають хворих на коронавірус. Тож інфекційне відділення КНП «Стебницька міська лікарня» ДМР стало епіцентром боротьби з пандемією Cоvid-19 на Дрогобиччині.

- П. Наталіє, Стебницька міська лікарня, як лікувальний заклад «другої хвилі» почала приймати пацієнтів, які занедужали через коронавірус із середини травня поточного року.

- Саме так. Госпіталізація хворих відбувається за територіальним принципом.

- Яка картина з недужими на сьогоднішній день?

- Картина з недужими на коронавірус на сьогоднішній день у нас дуже складна: станом на ранок 07.08 у нас перебуває 97 пацієнтів. Порівняно з травнем-червнем, у липні-серпні пацієнти надходять до нас у доволі важкому стані.

У реанімаційному відділенні на сьогоднішній день у нас знаходиться 19 пацієнтів. На щастя, жоден з них не перебуває на апараті штучної вентиляції легень (ШВЛ).

Хочу зазначити, що коронавірус вкрай «помолодів»…

- Що це значить?

- Маю на увазі, що серед недужих у нас хворіють молоді люди віком від 30-и років. У важкому стані. Що в принципі, не типово для молодого організму, бо має спрацьовувати імунітет. А тут, в принципі в 30-40 років – важкі пневмонії, з яких складно вийти. Т.зв. атипові, або інтерстеційні (такі, що не завжди вдається прослуховувати апаратами). Ми їх ще називаємо «німі» пневмонії. Це захворювання можна діагностувати лише на рентгенапараті, або на комп’ютерній томограмі, чи на УЗД. Такі хворі є найбільш вразливими для коронавірусного захворювання.

- Медична допомога хворим на корона вірус надається безоплатно?

- Абсолютно безоплатно. Всі медикаменти, які йдуть на боротьбу з коронавірусним захворюванням, визначені Постановою Кабінету Міністрів України №225 для пацієнтів, і надаються безкоштовно. Тобто, наші пацієнти повністю забезпечені всіма необхідними ліками на час перебування в «стаціонарі».

- Тепер, коли Львівщина очолює антирейтинг захворюваності на COVID-19 матеріально-технічна база оновилася (відтоді, коли почали приймати хворих на коронавірус)?

- Так, звичайно. Значно оновилася. За рахунок коштів благодійників та за сприяння Дрогобицької міської ради нам вдалося закупити нове обладнання. Ще в квітні ми встановили понад 50 кисневих кранів, закінчили монтаж киснепроводів, встановили додаткові кисневі рампи, привезли нові ШВЛ-апарати (на даний момент у стінах лікарні їх маємо 5) – один з яких нам прийшов від фонду Рената Ахметова по урядовій програмі. Коштом НСЗУ (Національної служби здоров'я України) було практично повністю оновлено матеріально-технічну базу в реанімації. Придбано напівавтоматичний імунноферментний аналізатор LabAnalyt M201 та спеціальні додатки до нього. З державного фонду нам було подаровано цифровий переносний рентгенапарат. Докуплено шприцові дозатори, кардіомонітори.

В час, коли Стебницьку міську лікарню готували до прийому госпіталізованих з підозрою на корона вірус у випадку масового спалаху інфекції, було закуплено майже 100 комплектів захисних комбінезонів, необхідних як засоби захисту для медичних працівників.

- Окрім того, з моменту оголошення акумуляції коштів, на рахунок Стебницької лікарні з боку органів місцевого самоврядування перераховано наступні суми коштів: Дрогобицька міська рада: 350 тис. грн. – із резервного фонду; 520 тис. грн – із зарплати службовців на придбання 2 ШВЛ та тест-системи; 132 тис. грн. – депутатські кошти. Бориславська міська рада – 274 тис. грн. Трускавецька міська рада – 200 тис. грн., Дрогобицька районна рада – 100 тис. грн. Меденицька селищна рада – 100 тис. грн.

- Спільними зусиллями долаємо цю пошесть (гірко посміхається).

Медичний персонал пройшов відповідне навчання. Повністю забезпечений засобами захисту від інфекції та необхідними ліками.

- Коли Вам запропонували посаду керівника лікарні, не страшно було?

- Спочатку виникало неабияке побоювання – чи впораюся з навантаженням, з поставленою переді мною роботою? Адже, як такого, досвіду керівництва у мене не було. Два роки перед тим працювала заввідділенням на первинній ланці. Потім адаптувалася (сміється). Призвичаїлась до вимог на новій посаді. Хоча й не відразу.

Одна справа – коли ти керуєш одним відділенням з людьми, з якими ти працювала більше 10-и років, інша річ – очолювати лікарню, де багато відділень.

Ще навіть в той час ми й гадки не мали, що коронавірус настільки ускладнить ситуацію в нашій країні. За лікарню взагалі мовчу…

Для мене все було новим – від адміністративної роботи (складання наказів, тощо), до згуртування колективу. Найважче для мене було «вжитися» в роль керівника.

- А саме?

- Коли ти молодий колега, який працював сімейним лікарем – тебе сприймають по-іншому. Коли стаєш керівником – мимоволі хочеш, щоб тобі люди довіряли і щоб боялися тебе підвести. Адже це відіб’ється на колективу всієї лікарні. Щоб в нас була чітка і залагоджена робота.

Бо з цієї лікарні, з поліклініки, я почала свій трудовий шлях – з перших своїх днів. Відколи закінчила медінститут. 11 років я працювала з тим колективом, з медперсоналом у мене склалися дружні теплі взаємини (посміхається). І я боялася, щоб така дружня атмосфера спілкування не зруйнувалася. Ми були, як одна велика родина. Хочу, щоб так було й надалі.

- П. Наталю, Ви мали можливість спостерігати: як протікає хвороба у інфікованих коронавірусом. Правда, що у людей, які помирали в стінах лікарні, були супутні захворювання та низький імунітет?

- Можна сказати, що 85-90 відсотків пацієнтів з коронавірусом мають супутні захворювання (гіпертонію, цукровий діабет, надлишкову вагу). І це дуже ускладнює лікування. У нас лікуються пацієнти, які мають обидва ці захворювання. Знаходяться вони в палаті інтенсивної терапії і їх лікування є важким, бо захворювання протікає агресивно. За їх одужання гарантію ніхто не може давати. Бо коронавірус наносить відчутний удар по хворих місцях найбільше, в рази посилюючи супутні болячки.

Тільки після двох тижнів лікування ми можемо говорити про якесь покращення, переводити пацієнта у інше відділення, боротися з іншими хворобами. Різниця полягає в імунних силах організму – не у всіх вони одинакові.

- Скільки за минулий місяць померло людей в стінах цієї лікарні?

- За минулий місяць ми мали 20 смертей, за попередній – 10. В травні було зафіксовано 4 смертей від коронавірусної інфекції. Сьогодні знову померло двоє людей (станом на 7 серпня – СВ)

Кількість пацієнтів також зростає. Якщо в червні місяці ми обслужили приблизно 180 пацієнтів, то цього місяця ми прийняли 238 нових. Тобто захворюваність зростає.

- Що найбільше Вас бентежить у боротьбі з коронавірусною пошестю?

- Бруд, який лиють на лікарів у необдуманих коментарях. Здебільшого – під «ніками». Коли лікарі працюють в захисних костюмах по 6-8 годин, виходять з них – мокрі від поту – і читають всілякі дурниці на свою адресу – у них мимоволі опускаються руки.

Повірте, це – каторжний труд. Перебуваючи у «зараженій зоні» ти не можеш сходити до туалету, чи бодай втерти піт з чола. Захисний герметичний костюм, який покриває все тіло, респіратор, шапочка на голові, дві пари рукавичок та «шолом» з пластиковим захистом для очей та обличчя – усе це доводиться носити на собі протягом робочого дня.

Адже вірусне захворювання віднесли до класу особливо небезпечних захворювань. За інформацією МОЗу, зараз більше десятка вакцин-кандидатів проходять клінічні випробування, масова імунізація населення відбудеться не раніше першої половини 2021 року.

Не менш важливим для нас є питання щодо утилізації медичних відходів. Для того, аби токсичні відходи – залишки від хворих на коронавірус пацієнтів, не принесли шкоду навколишньому середовищу, їх утилізує одна з фірм, з якою ми уклали договір, вивозить їх на спеціальні полігони. На території Стебницької міської лікарні збудовано приміщення, де буде введено в експлуатацію утилізатор для медичних відходів. При проектуванні та будівництві дотримано всіх норм та стандартів, отримано необхідні дозволи. Наразі приводимо до ладу усі необхідні документи.

Вікторія ЛИШИК, для СВ

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?