новини твого міста

До стебницького виборчого округу хочуть приєднати 5 сіл, - Кучма

- Влада 791   0

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма записав екстрене звернення щодо недопустимості нового поділу виборчих округів у Дрогобицькій ОТГ.

За слова мера, зараз у ТВК розглядають проект зміни виборчих округів в Дрогобицькій ОТГ. Якщо раніше передбачалось створення 5 округів: 3 в Дрогобичі, 1 в Стебнику і 1 в селах, які приєднаються до єдиної громади, то тепер окремий "сільський" округ хочуть розділити та доєднати села до "міських" округів.

"Є нормальний проєкт округів, який був затверджений і доведений до нашого відома ще 2-3 місяці тому. Місто Дрогобич – це мали бути перший, другий і третій виборчі округи. При діючій виборчій системі нарізки округів у депутатському корпусі майбутньої Дрогобицької ОТГ повинні були бути представників з Дрогобича, Стебника. Села Дрогобицького району також мали мати своїх представників-депутатів. Ці депутати захищали б інтереси своїх громад. Така система була логічною та мала обґрунтоване смислове навантаження." - говорить очільник міста.

Тарас Кучма вважає, що в результаті такого перерозподілу округів автори нового проекту хочуть "знищити" сільське населення та позбавити свого представника в майбутній Дрогобицькій міській раді.

"Розглянемо на прикладі округу №1: в цей округ входить Стебник, с. Болехівці, с. Нове, с. Верхні Гаї, с. Нижні Гаї, с. Бійничі. Таким чином, села матимуть 3 991 виборця, а Стебник – 14 000. Чи є змагальна рівність між сільським населенням, яке матиме всього неповних 4000 і містом Стебник, який матиме 14000? То звідки пройде представник даного округу в майбутню ОТГ?" - міркує Тарас Ярославович.

Міський голова звертається до членів ТВК та закликає не робити таких вчинків, за котрі їм потім буде соромно.

"Є Дрогобич, є Стебник, є сільське населення. Ми повинні всі порівну бути представлені в майбутній об`єднаній територіальній громаді. Закликаю всіх мене підтримати і не допустити реалізації такого плану знищення майбутнього села." - завершив промову мер Дрогобича.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =