новини твого міста

Дворічна дівчинка зі Стебника проковтнула 36 магнітних кульок

- Здоров'я ФОТО 3 687   0

У суботу, 6 вересня, до львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували дворічну дівчинку з Стебника, яка проковтнула 36 магнітних кульок від конструктора. Про це пише “Zaxid.net”.

Дев’ять кульок під дією магнітного поля утворили ланцюжок і потрапили в кишківник, ще 27 кульок утворили неправильне коло і потрапити в кишківник не могли. Дівчинку довелося терміново оперувати.

Як повідомила у коментарі виданню хірург ОХМАТДИТу Оксана Горбач, дівчинці 2 роки і 7 місяців.

Вона третя дитина в сім’ї. Перші дев’ять магнітних кульок дитина проковтнула у п’ятницю, 4 вересня. Це бачили старші діти, але батькам не сказали.
Може боялися, що їм дістанеться за те, що не припильнували сестричку.
У суботу дівчинка проковтнула ще 27 магнітних кульок і лише тоді, коли у неї почалася блювота, діти розповіли батькам про магнітні кульки.
«Дев’ять кульок, які дитина проковтнула у п’ятницю, утворили ланцюжок, бо було сильне магнітне поле. І вони пройшли зі шлунка в тонкий кишківник. А ті 27 магнітних кульок, які дитина проковтнула у суботу, утворили неправильне коло і їх терміново треба було діставати. Кульки були діаметром 4 мм, найвірогідніше, з якогось конструктора», — каже Оксана Горбач.

Дівчинці зробили інтубаційний ендотрахеальний наркоз і спробували діставати ті кульки ендоскопічно.

«Спершу в нас не вдавалося. Кульки круглі, слизькі, постійно зіскакували з ендоскопічних петель, інших пристосувань. Але лікар Олег Кочеркевич — дуже досвідчений ендоскопіст. Згодом, ми одна за одною дістали 27 кульок. Ті дев’ять, які потрапили у кишківник, вийшли природним шляхом», — каже хірург.

Лікарі просять батьків ретельно оглядати іграшки, якими граються діти до трьох років і не дозволяти їм бавитися тими, де є дрібні деталі: різноманітні кульки, деталі від конструктора. Адже малим дітям хочеться все спробувати на смак, тож вони тягнуть до рота все, що викликає цікавість. А це може серйозно підірвати їхнє здоров’я і навіть загрожувати життю.

Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
Яка столиця України?