новини твого міста

Ярослав Пецюх: «Ми повинні об’єднатись заради Стебника»

- Влада 852   0

Одним з претендентів на здобуття депутатського мандату Дрогобицької міської ради від партії "Пропозиція" є депутат Стебницької міськради Ярослав Пецюх. Він балотується по виборчому округу №1, до якого входять місто Стебник та села: Болехівці, Нове Село, Нижні Гаї, Верхні Гаї, Бійничі. Розмовляємо з Ярославом Васильовичем про Дрогобицьку об'єднану територіальну громаду, його здобутки у статусі депутата та плани на майбутнє.

Розкажіть трохи про себе.

Я народився у 1982 році. Навчався у Стебницькій середній школі №18. У 2004 році закінчив Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка. Працював заступником директора таких підприємств, як "Ремонтник" та "Ринок "Прикарпаття". Займався підприємницькою діяльністю. Певний період працював за межами України.

Зараз Стебницька міська рада налічує 26 депутатів, Ви – один із них. У чому полягає Ваша робота?

Депутат повинен відстоювати інтереси виборців, брати участь у пленарних засіданнях сесій та комісії, до якої входить. Якщо йдеться про проблеми, які потрібно вирішувати за рахунок місцевого бюджету, наприклад, ремонт дороги, вуличного освітлення і тому подібного, він зобов'язаний зробити все від себе залежне, щоб відповідна стаття була включена у видаткову частину бюджету міста. Після цього постійно тримати на контролі виконання цих робіт. Хочу додати, що депутати міських рад не отримують зарплатні, як дехто вважає, а працюють фактично на громадських засадах.

Гаразд. Які ж проблеми вдалось Вам вирішити протягом цієї каденції?

Я обирався від округу, до якого входили три багатоповерхівки: Грушевського, 12, 14 та 14А. Тому, по мірі можливостей, передусім намагався лобіювати питання цього округу. Так, у співпраці з колегою, депутатом Стебницької міськради Марією Губицькою, змогли вирішити питання відновлення вуличного освітлення (з заміною світильників) пішохідної доріжки між дитячим садком "Сонечко" і гімназією №6 та поблизу будинку по вулиці Грушевського, 14А. Також мені вдалось вирішити наболілу проблему: капітальний ремонт прибудинкового проїзду по вулиці Грушевського, 12. На жаль, в силу певних обставин, не все з запланованого вдалось зробити.

Чому?

Я був незручним депутатом для мера Старосольського. Не підтримував деякі його рішення, які, на мою думку, були шкідливими для громади.

Яке Ваше ставлення до міського голови Петра Старосольського?

Ставлення неоднозначне: Петро Романович схильний говорити неправду та приписувати собі чужі здобутки.

Поясніть.

Наприклад, в одному зі своїх останніх інтерв'ю Старосольський сказав, що коли став міським головою у 2015 році, то "ми отримали руїну". Насправді, за попереднього міського голови Василя Пецюха було капітально відремонтовано близько 6-ти км доріг. Може, для декого це не так вже й багато, але це більше, ніж за каденцій всіх попередніх мерів разом взятих.

Також Петро Романович стверджує, що він зробив дорогу по вул. Грушевського: "від перехрестя Дрогобицької до перехрестя В. Великого". Насправді, більший її відрізок було заасфальтовано ще за попередньої каденції, а саме: від перехрестя В. Великого до перехрестя Бандери...

Ще один приклад, Петро Старосольський обіцяє "до кінця року провести ремонт прибудинкової території на вул. Калнишевського, 6". Цієї вулиці взагалі немає у видатковій частині бюджету... Як можна таке обіцяти, якщо ти прекрасно знаєш, що не зможеш це зробити?! До речі, це легко перевірити, переглянувши статті бюджету на цей рік.

Як Ви вважаєте, чи краще було б для мешканців міста, якщо б була створена своя Стебницька об'єднана територіальна громада?

Переконаний, що Стебник мав стати центром об'єднаної громади і бути сам собі господарем. І для цього були всі можливості. А так, вже наступного року наше місто не матиме свого мера, депутатського корпусу, бюджету. Тобто, не зможе самостійно визначати, що робити в Стебнику: яку дорогу асфальтувати, де ремонтувати вуличне освітлення і т.д. Це все вирішуватимуть у Дрогобичі...

Ви сказали, що для створення Стебницької ОТГ були всі можливості. То чому не вдалось це зробити?

Мій батько Василь Пецюх, який був міським головою у попередній каденції, неодноразово їздив у Львівську обласну держадміністрацію та обласну раду з цього приводу. В липні 2015 року облрада підтримала створення Стебницької ОТГ, а в листопаді вже після чергових місцевих виборів Кабінет міністрів України виніс відповідне розпорядження про затвердження перспективного плану. Щоб завершити процес створення ОТГ, потрібно було звертатись до Верховної Ради, щоб та ухвалила постанову про від’єднання Стебника від Дрогобича, а відтак в 2016 році проводити нові вибори. Але міський голова Стебника Петро Старосольський, який був обраний у 2015 році не пішов на цей крок, бо боявся їх програти.

Ви являєтесь кандидатом у депутати до міської ради Дрогобицької ОТГ від партії "Пропозиція". Чому обрали саме цю політичну силу?

Ця партія по справжньому вболіває за розвиток місцевого самоврядування: фінансову децентралізацію, прийняття муніципального кодексу, виборність місцевих суддів та «шерифів». Членами "Пропозиції" є мери таких обласних центрів, як Дніпро, Миколаїв, Чернівці, Житомир, Кропивницький. Ці люди є успішними управлінцями, які не на словах, а на ділі демонструють результат.

По друге, мені імпонує ця політична сила, тому що вона є проукраїнською. Для прикладу, її співзасновник мер Дніпра Борис Філатов на початку 2014-го працював заступником губернатора Дніпропетровщини і дуже багато зробив для недопущення сепаратизму в регіоні та створення чергової ДНР.

Які проблеми Стебника Ви плануєте вирішувати у разі здобуття депутатського мандату?

Передусім, вважаю, що потрібно здійснити реконструкцію центральної площі Стебника - майдану Шевченка. Реалізувати такий масштабний проект за рахунок мізерного місцевого бюджету – неможливо, а шляхом залучення коштів з бюджету Дрогобицької ОТГ та бюджетів інших рівнів цілком реально. Я хочу, щоб стебничани пишались центральною площею так, як зараз дрогобичани пишаються своєю площею Ринок. (усміхається, - ред.). Також серед моїх пріоритетів такі сфери, як інфраструктура міста, зайнятість населення та його безпека.

Стебничани, які здобудуть депутатські мандати в майбутній міській раді Дрогобицької ОТГ, не мають ділитись за партійною ознакою, а зобов’язані створити дієве міжфракційне об’єднання «Стебник». В такому випадку буде більше можливостей відстоювати інтереси мешканців нашого міста.

Як проводите дозвілля? Де любите відпочивати?

Вдома можу переглянути цікавий фільм, футбольний матч. Люблю відпочивати на природі: в Карпатах, на Шацьких озерах.

На завершення, що можете побажати стебничанам у цей складний час?

Найперше міцного здоров’я, добробуту та віри у завтрашній день.

Марія Слив'як
Розповісти
Класнути
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
КОМЕНТУВАТИ
2 + 2 * 2 =